Uniwersytet Dzieci

Klasa 2a w wiosennym semestrze roku szkolnego 2014/15 uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, realizowanych wg scenariuszy „Uniwersytetu Dzieci”. Były to  bardzo   ciekawe warsztaty. Naukowcy  współpracujący z „ Uniwersytetem Dzieci” przygotowali szereg interesujących, doskonale przygotowanych scenariuszy, okraszonych filmami. Nauczyciel wśród wielu wybiera ten, który pasuje do zainteresowań, albo odpowiada potrzebom  jego klasy. Bardzo ważne jest to, że uczniowie podczas warsztatów sami odkrywają tajemnice otaczającego ich świata. W klasie 2a zostały zrealizowane scenariusze lekcji:  „Czy można gimnastykować wyobraźnię?”, „Dlaczego jabłko spada?”, „Dlaczego się męczymy”, „Pierwszy dzień wiosny na świecie”, „Skąd się biorą słowa?”

Uczniowie po zajęciach według scenariuszy „Uniwersytetu Dzieci” wychodzą z lekcji weseli,  z wiedzą nabytą niejako przy okazji świetnej zabawy.  Niecierpliwie oczekują  dni, w których odbywają się  zajęcia  „Uniwersytetu Dzieci”.

„Uniwersytet Dzieci” w maju ogłosił wiosenny ogólnopolski konkurs dla klas i  nauczycieli uczestniczących w programie. Należało opisać dwa wybrane zajęcia i przedstawić zdjęcia. Przyznano pięć równorzędnych nagród.  Klasa 2a wraz z wychowawczynią znalazła się w gronie zwycięzców.