Jeśli Rodzice / Uczniowie nie mają dostępu do librusa, bo np. zapomnieli hasła, proszeni są
o wysłanie wiadomości na adres :

Uwaga!!!

Informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Klub Europejski

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W tym roku szkolnym - podobnie jak w dwóch ubiegłych latach - realizujemy projekt "Box of experiments" .

certyfikat box of exp

W roku szkolnym 2014/15 realizowaliśmy  projekt "To nie magia, to nauka" ("It is not a Magic it is Science"). Współpracowaliśmy ze szkołami z: Macedonii, Rumunii i Włoch.

Główne zadania w  ramach projektu to wykonywanie eksperymentów przyrodniczych na zajęciach oraz filmowanie ich w celu udostępnienia  na platformie dla partnerów projektu.  Na podstawie obejrzanych filmów wszyscy uczniowie mają możliwość dyskusji naukowej - wyjaśniamy przebieg doświadczeń przyrodniczych, stawiamy hipotezy i wysuwamy wnioski oraz przedstawiamy wykorzystanie opisanych zjawisk przyrodniczych w życiu codziennym. Na zajęciach również uczniowie poznają miejsca, w których mieszkają nasi partnerzy i ich kulturę.

Cele projektu:

1. motywowanie do odkrywania przyrody,
  2. rozwijanie myśli naukowej, aby zrozumieć podstawowe prawa fizyczne w zabawny sposób,
  3. umożliwiane zadawania i odpowiadania na pytania naukowe (hipotezy i wnioski),
  4. motywowanie  uczniów do projektowania i tworzenia,
  5. pobudzanie  uczniów do odkrywania Internet jako nowe źródło informacji,
  6. rozwijanie  umiejętności językowych, szkolenia w zakresie korzystania z angielskiego w rzeczywistych sytuacjach, przy użyciu języka angielskiego do komunikacji, a także do dyskusji naukowych,
  7. poznawanie  kultur krajów partnerów uczestniczących w programie.

Odznaka projektu:

W  roku szkolnym 2013/14 Klub Europejski realizował projekt "Młodzi naukowcy odkrywają świat" ("Young Scientists Discovering the World"), współpracując z uczniami ze szkół z: Włoch, Grecji, Rumunii, Hiszpanii i Polski.

Przykładowe eksperymenty: