Świetlicowy turniej szachowy

Rozgrywki szachowe cieszą się w naszej świetlicy szkolnej dużym zainteresowaniem. W związku z tym rozegrany został II ŚWIETLICOWY TURNIEJ SZACHOWY. W rozgrywkach wzięło udział blisko 30 uczniów z klas od 1 do 6 pod sędziowską opieką p. Dariusza Stokowskiego oraz p. Krystiana Ciszkowskiego.
Wyniki turnieju prezentują się następująco:
I miejsce - Natalia Kosińska klasa 4c (obrończyni tytułu sprzed roku)
II miejsce - Aleksander Tokarczyk klasa 3b
III miejsce - Tadeusz Kim-Kraczkowski klasa 1c
Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej gry i zaangażowania!
Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz zakup zegarów szachowych, który ułatwiły i uatrakcyjniły rozgrywki! :)

Zajęcia „Ja i media”

W ramach cyklicznych zajęć „Ja i media” prowadzonych w świetlicy szkolnej 9 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie. Dzieci dowiedziały się co to znaczy cyberprzemoc i jak sobie radzić, gdy jest się ofiarą tego typu działań w sieci.

"Arcydziełko- naśladujemy mistrzów”

Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Arcydziełko- naśladujemy mistrzów”. Głównym celem konkursu organizowanego w Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego była popularyzacja kultury oraz sztuki europejskiej. Prace konkursowe były kopiami lub interpretacjami dział wybranych artystów malarzy europejskich z dowolnej epoki. Dzieci wykazały się talentem przy wykonywaniu swoich obrazów, a efekty ich pracy można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w holu świetlicy „Kolorowej” w SP 336 oraz na korytarzu przed świetlicą w naszej szkole.

W konkursie wyróżnienie zdobyła Marysia Chojecki z klasy Ia. Gratulujemy!

praca marysi 312x426

Poniżej przedstawiamy pozostałe prace konkursowe wykonane przez uczniów.

P 20180308 144905 1280x960

Międzyświetlicowy konkurs „Ptaki ukryte w kołach”

Na przełomie lutego i marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie „Ptaki ukryte w kołach” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 100. Prace zostały wykonane techniką orgiami z koła. Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i wykonali wiele interesujących prac.

Wyniki uczestników konkursu reprezentujących naszą szkołę:

I miejsce Joanna Łęczycka kl. 1a

Wyróżnienie Michał Milewski kl. 2a

Wyróżnienie Andżelika Zwierz kl. 1a

Gratulujemy!

Spotkanie z muzyką

Nie taki akordeon straszny, jak go malują. Udowodnił to Kuba Roślik z klasy 3d, który zaprezentował nam swoje umiejętności gry na tym instrumencie.  Trzeba przy tym dodać, że Kuba jest samoukiem i gra na nim dopiero... kilka miesięcy.
W ostatni poniedziałek chłopiec pokazał nam jak działa akordeon, zagrał nam również kilka znanych utworów, dzięki czemu mieliśmy świetną okazję do wspólnego śpiewania.
Czekamy na kolejny występ Kuby, tym razem przed większą widownią.

Dziękujemy Kubie i jego Rodzicom za ten piękny minikoncert.