Drogi uczniu!

• Otrzymujesz możliwość konsultacji. Zapoznaj się z ich harmonogramem.

• Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś objęty kwarantanną lub pozostający w izolacji. Wówczas Ty też musisz pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

• Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia (ilość miejsc tylko 12 osób w grupie).

• Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

• W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.

• Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

• Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.

• Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

• Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

• Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

• Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu,
    w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.

• Jeżeli korzystasz z biblioteki szkolnej, wcześniej zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek.