- Szczegóły
-
Opublikowano: 01 grudzień 2019
-
Utworzono: 01 grudzień 2019
-
Odsłony: 51
SPOTKANIE Z JAKUBEM ZAWISTOWSKIM - ZWYCIĘZCĄ TELEWIZYJNEGO PROGRAMU NINJA WARRIOR POLSKA!
W naszej szkole odbyło się spotkanie z prawdziwym Ninją!
Jakub Zawistowski, czyli zwycięzca Ninja Warrior oraz wielokrotny reprezentant naszego kraju w biegach z przeszkodami opowiedział naszym uczniom o jego drodze po wymarzony sukces oraz o tym w jaki sposób sport może wspomagać procesy nauki.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Panie Jakubie, życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zapraszamy częściej do naszej szkoły! :)
- Szczegóły
-
Opublikowano: 01 grudzień 2019
-
Utworzono: 01 grudzień 2019
-
Odsłony: 38
Pracowita jesień dla Wolontariuszy w SP 310
Jesienią Szkolny Klub Wolontariatu wkroczył w rok szkolny z nową, świeżą energią. Dołączyło do nas dwunastu Wolontariuszy. Mamy więcej rąk do pracy i większe szanse na zrobienie czegoś dobrego dla innych ludzi. W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, a także posadziliśmy cebulki żonkili, które wiosną zamienią się w piękne Pola Nadziei. Zorganizowaliśmy kwestę ze zniczami dla Fundacji Wszystkich Świętych, by wspomóc borykającą się z chorobą i brakiem pieniędzy rodzinę z naszej dzielnicy. Wzięliśmy także udział w konkursie plastyczno – literackim, którego tematem w tym roku była EMPATIA. Piękny temat sprzyjał powstaniu ciekawych prac – kilka z nich prezentujemy w galerii. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień staraliśmy się stworzyć w Szkole serdeczny i przyjazny klimat, umieszczając w różnych miejscach na terenie budynku miłe słowa. Mamy nadzieję, że udało nam się tego dnia poprawić komuś humor lub wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.
Przed nami pracowita zima. Pieczemy pierniczki na Świąteczny Jarmark organizowany przez FHO, prowadzimy zbiórkę darów dla ubogich, pozostających pod opieką Wspólnoty Sant Egidio, powołujemy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i szkolimy się, by sprawnie i efektywnie prowadzić działalność charytatywną.
Gorąco dziękujemy Wszystkim za wsparcie i za dobre serce. Zachęcamy do przyłączania się do prowadzonych przez nas akcji. Zrobić coś dobrego dla innych, to jakby naprawić trochę świat, który jest wspólnym domem nas wszystkich.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 23 listopad 2019
-
Utworzono: 23 listopad 2019
-
Odsłony: 82
Uczniowie SP 310 na muzycznym spektaklu dla młodzieży w Służewskim Domu Kultury
W Służewskim Domu Kultury trwa Festiwal Kultura bez Barier. W ramach tegoż Festiwalu nasi Uczniowie (klasy 6 – 8) mieli okazję obejrzeć spektakl muzyczny dla nastolatków „Hejt Made” w reżyserii Piotra Hajduka. Przedstawienie, zgodnie z obietnicą jego twórców (Jan Jakub Należyty, Agnieszka Piotrowska-Hajduk, Piotr Hajduk, Karolina Kroczak), było „muzyczną podróżą bez trzymanki”. Poruszana przez autorów tematyka przywiązania młodych ludzi do cyberprzestrzeni – Internetu i elektronicznych gadżetów, a także problem hejtu zostały podane widzom w niezwykle atrakcyjnej formie musicalu. Energia, taniec, żywiołowa muzyka i niesamowity śpiew całkowicie wypełniły 90 minut przedstawienia. Gratulujemy twórcom spektaklu i cieszymy się, że mogliśmy czerpać przyjemność z jego oglądania.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 21 listopad 2019
-
Utworzono: 21 listopad 2019
-
Odsłony: 45
- Szczegóły
-
Opublikowano: 14 listopad 2019
-
Utworzono: 14 listopad 2019
-
Odsłony: 155
PAMIĘTAMY!
8 listopada 2019 r. uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki: „Myślimy dzisiaj o Polsce”. I pomyśleliśmy o tych wszystkich, którzy bohatersko ginęli, aby Polska po 123 latach zaborów mogła odzyskać wolność.
Święto Niepodległości- najważniejsze święto narodowe Polaków, nie mogłoby się odbyć bez odśpiewania polskiego hymnu narodowego. Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła zapisała się do udziału w akcji wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11. W galowych strojach z przypiętymi kotylionami uczniowie dumni, że są Polakami odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu. Dla wszystkich obecnych była to z pewnością doniosła i wzruszająca chwila. Śpiewaliśmy hymn w wolnej Polsce.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uświetnili naszą uroczystość śpiewami i tańcem. Mogliśmy posłuchać XIX-wiecznej pieśni: „Płynie Wisła płynie” oraz pieśni legionistów Józefa Piłsudskiego: „My Pierwsza Brygada”. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy również taniec trzecioklasistów w rytmie krakowiaka.
Wspólnie mieliśmy okazję powspominać ważne wydarzenia historyczne z dziejów Polski. Z pewnością pomogły nam w tym- piękny śpiew szkolnego chórku dziewcząt, recytacje poezji o patriotycznej treści oraz układ taneczny do piosenki: „Flaga”.
Odzyskanie niepodległości to bardzo ważny moment w historii naszego kraju. Warto, aby młode pokolenie wiedziało coś więcej na ten temat, aby Święto Niepodległości nie kojarzyło nam się tyko z wolnym dniem od zajęć i długim weekendem. Pamiętajmy słowa polskiego patrioty Józefa Piłsudskiego, który mówił; ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
- Szczegóły
-
Opublikowano: 14 listopad 2019
-
Utworzono: 11 listopad 2019
-
Odsłony: 101
Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych
W dniu 16 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Ślubowaniu.
Klasy I a i I b przygotowały program artystyczny, którym nie zabrakło wesołych piosenek i wierszyków o szkole. Po części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami, Pan dyrektor Jacek Strzyżewski pasował pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.
Witamy Was serdecznie w naszym gronie kochane pierwszaki i życzymy samych sukcesów w nauce. Bądźcie zawsze uśmiechnięte, jak w tym wyjątkowym dla Was dniu.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 04 listopad 2019
-
Utworzono: 04 listopad 2019
-
Odsłony: 105
Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki
W październiku w SP 310 odbył się konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. W konkursie wzięło udział 55 Uczniów – wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy pięknych i oryginalnych prac.
Konkursowe Jury miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach zdecydowano przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:
KLASY 0 – 3:
I miejsce Karolina Ciędziewicka 2b
II miejsce Maja Sieczkowska 2b
III miejsce Nina Górecka 2b oraz Maksymilian Dziewulski 0a
Wyróżnienia: Anna Żelazowska 0a
Emilia Gancarz 2b
Bartosz Kowalczyk 2b
KLASY 4 – 8:
I miejsce Magda Kaczmarek 8b oraz Tomasz Michalik 5d
II miejsce Róża Ciborowska 5d
III miejsce Weronika Kacprzak 8b oraz Fabian Śpiewak 5c
Wyróżnienie: Jakub Wyrzykowski 6a
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zdobyli dla swojej klasy punkty doświadczenia, które są przyznawane za uczestnictwo w konkursach i zabawach organizowanych przez szkolną Bibliotekę, a także za tytuły Superczytelników, czyli Uczniów, którzy wypożyczają najwięcej książek. Zwycięskie prace można obejrzeć w poniższej internetowej galerii prac.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 17 listopad 2019
-
Utworzono: 14 październik 2019
-
Odsłony: 44
Tydzień Świadomości Dysleksji
Od 7 do 10 października 2019 r. obchodziliśmy w szkole Tydzień Świadomości Dysleksji. Na korytarzach i w szatni pojawiły się gazetki i plakaty przybliżające tę tematykę uczniom i rodzicom. W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek, które są pomocą dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Nauczycielom dedykowane było szkolenie przypominające o problemach, z jakimi dzieci dyslektyczne borykają się na lekcjach. Akcja budziła zainteresowanie społeczności szkolnej. Już planujemy przyszłoroczne obchody.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 09 październik 2019
-
Utworzono: 09 październik 2019
-
Odsłony: 174
Spotkanie otwarte dla nauczycieli i uczniów klas VII oraz VIII poświęcone działalności wolontariatu w szkole
27 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone działalności wolontariatu w szkole. Uczniowie starszych klas mieli okazję porozmawiać o sensie pomagania drugiemu człowiekowi, o wartościach, które warto pielęgnować w dzisiejszym świecie, a także o ich własnych motywacjach do niesienia pomocy innym lub ich braku. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Marcin Milczarski, fundraiser Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Nasz gość opowiedział słuchaczom o działalności Fundacji, o swojej pracy i trudnościach z jakimi na co dzień zmaga się Hospicjum. Podczas spotkania wspólnie zastanawialiśmy się nad ideą wolontariatu i nad wagą gestu pomocy skierowanego ku potrzebującym. Wydarzenie zainaugurowało w SP 310 tegoroczną edycję programu „Pola Nadziei”, w którą zaangażowani są Wolontariusze z naszej szkoły wraz z całą społecznością szkolną.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 09 październik 2019
-
Utworzono: 09 październik 2019
-
Odsłony: 152
- Szczegóły
-
Opublikowano: 02 październik 2019
-
Utworzono: 02 październik 2019
-
Odsłony: 166
Koncert Pieśni Powstańczej „Warszawskie Dzieci”
W dniu 26 września 2019 r. w naszej szkole już po raz piąty odbył się Koncert Pieśni Powstańczej. Piosenki z czasów II Wojny Światowej zaśpiewali uczniowie klas drugich, trzecich oraz klasy zero. Koncert prowadzili trzecioklasiści. Widownia z wielkim zainteresowaniem słuchała kolejnych pieśni, a nawet włączała się do śpiewu. Piosenki były wesołe i smutne, wzruszające, przejmujące, ale także pełne werwy i mocy. Wykonawcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 02 październik 2019
-
Utworzono: 02 październik 2019
-
Odsłony: 121
PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Tradycyjnie od kilku lat w październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku szkolnym w naszej Bibliotece obchody zostały zaplanowane według specjalnie przygotowanego tygodniowego harmonogramu:
I TYDZIEŃ 1.10 – 4.10 TYDZIEŃ PRZEBACZENIA DLA DŁUŻNIKÓW BIBLIOTEKI
W tym tygodniu każdy Dłużnik Biblioteki może bez obaw oddać książkę – nawet jeśli przetrzymuje ją od minionego roku szkolnego.
II TYDZIEŃ 7.10 – 11.10 TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI
W tym tygodniu Biblioteka zaprasza Uczniów oraz Nauczycieli na wystawę książek, z których można dowiedzieć się więcej o samej dysleksji, a także o sposobach radzenia sobie z nią, rodzajach ćwiczeń oraz pomysłach na ciekawe zajęcia dla Uczniów zmagających się z dysleksją.
III TYDZIEŃ 14.10 – 18.10 KLASYCZNY TYDZIEŃ MUZYCZNY
W tym tygodniu Bibliotekę opanują dźwięki muzyki klasycznej – każdego dnia będzie można posłuchać dzieł innego kompozytora. Rozpoczniemy od Stanisława Moniuszki, którego imieniem okrzyknięto rok 2019. W kolejnych dniach wsłuchamy się w dźwięki skomponowane przez Fryderyka Chopina, Johanna Straussa II, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Wojciecha Kilara. W Bibliotece będzie można zobaczyć wystawę książek poświęconych kompozytorom i muzyce.
IV TYDZIEŃ 21. 10 – 25.10 TYDZIEŃ KONKURSOWY
W tym tygodniu Uczniowie mogą wziąć udział w konkursie na najciekawszą zakładkę do książki. Zakładki samodzielnie wykonane przez Uczniów należy dostarczyć do Biblioteki szkolnej do piątku (włącznie). Należy pamiętać o tym, że zakładka oprócz wspaniałego wyglądu powinna zachować funkcjonalność. Na laureatów czekają nagrody
V TYDZIEŃ 28.10 – 31.10 TYDZIEŃ WYBORCZY
W tym tygodniu w Bibliotece będziemy głosować na najlepszą książkę na świecie. Wiesz co warto czytać, znasz coś naprawdę fajnego – zagłosuj! Zwycięskie tytuły – o ile nie ma ich
w zbiorach Biblioteki – zostaną wpisane na listę książek do kupienia. Biblioteka zachęca wszystkich Uczniów do udziału w głosowaniu, bo w końcu kto lepiej zna się na literaturze dziecięcej i młodzieżowej od samej młodzieży i dzieci
- Szczegóły
-
Opublikowano: 29 wrzesień 2019
-
Utworzono: 29 wrzesień 2019
-
Odsłony: 149
Wizyta w Centrum Edukacji Leśnej
Wizyta w CELP
19 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Lesie Kabackim. Pracownik Centrum opowiadał nam o lasach rosnących na obrzeżach Warszawy. Zdziwiłem się, że jest ich tak dużo-aż siedemnaście! Prowadzący zajęcia mówił nam także o zwierzętach mieszkających w Lesie Kabackim. Pokazał nam ciekawy film z „fotopułapki” podglądającej leśnych mieszkańców. Na filmie widzieliśmy sarny, łosie, dziki, kunę, lisy i borsuka. Po filmie bawiliśmy się w dziki, które przybłąkały się do miasta w poszukiwaniu jedzenia. Cztery osoby były dzikami, a reszta musiała je zabezpieczyć w klatkach. Na zakończenie spacerowaliśmy po lesie w poszukiwaniu śladów zwierząt. Wycieczka bardzo mi się podobała.
Jan M. kl.3a
W Lesie Kabackim
19 września 2019r. byliśmy na wycieczce z klasą w Lesie Kabackim. Tam pan opowiadał, jak żyć w zgodzie ze zwierzętami oraz o zwyczajach dzikich zwierząt. Pan przygotował dla nas pytania o ilości lasów w Warszawie. Oglądaliśmy bardzo interesujący film o tym jakie zwierzęta możemy spotkać w Kabatach. Potem organizował nam zabawy, które miały na celu pomagać nam w zrozumieniu dzikich zwierząt. Na koniec poszliśmy do lasu i tam pokazywał nam ślady i tropy zwierząt. Wycieczka była interesująca i udana.
Kasia S. kl.3a
Wycieczka do Lasu Kabackiego
19 września pojechaliśmy do Lasu Kabackiego. Wybraliśmy się tam metrem. Celem wycieczki było Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej. Tam układaliśmy mapę Warszawy. Ustaliliśmy czy lepiej będąc dzikim zwierzęciem przejść Warszawę z północy na południe czy ze wschodu na zachód. Następnie wyszliśmy na dwór poszukać śladów zwierząt. Chętnie wróciłbym w to miejsce ponownie.
Wojciech S.kl.3a
- Szczegóły
-
Opublikowano: 26 maj 2019
-
Utworzono: 26 maj 2019
-
Odsłony: 258
Warsztaty "tapas"
- Szczegóły
-
Opublikowano: 07 maj 2019
-
Utworzono: 07 maj 2019
-
Odsłony: 212
WSPANIAŁE WIEŚCI!
Dnia 5 kwietnia w miejscowości Kamion odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Start w tych zawodach wywalczyły sobie dwie nasze uczennice, które musiały przebrnąć najpierw przez eliminacje dzielnicowe a następnie przez eliminacje ogólno-warszawskie.
Z wielką dumą i nieopisaną radością pragniemy poinformować, że Izabela Kuczaba z klasy 8a wygrała w swojej kategorii wiekowej i awansowała do Mistrzostw Polski w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m!
Co więcej!
Druga nasza reprezentantka - Katsiaryna Lagutkowa z klasy 7a zajęła 4 miejsce w swoim biegu na 800 m i również awansowała na Mistrzostwa Polski!
Jesteśmy już po Mistrzostwach Polski, które odbyły się 26 kwietnia!
Reprezentantki naszego województwa (dwie uczennice naszej szkoły) kolejny raz pokazały klasę, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych uczennic w CAŁEJ POLSCE!
Iza - miejsce 4
Kasia - miejsce 8
BRAWO! BRAWO! BRAWO! dziewczyny, brak nam słów na takie osiągnięcia!
Życzymy dalszych sukcesów, cała szkoła jest z Was dumna! :)
- Szczegóły
-
Opublikowano: 10 kwiecień 2019
-
Utworzono: 05 kwiecień 2019
-
Odsłony: 201
Warszawski Tytan
W środę 3.04.2019r. na hali UCSiR, z której na co dzień korzysta nasza szkoła, odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - jedno z najstarszy towarzystw sportowych w Polsce. To cykliczna już impreza mająca na celu zachęcenie do uprawiania wioślarstwa w Warszawie. W zawodach tych wzięło udział duża ilość uczniów naszej szkoły i jak przystało na „gospodarzy” spisali się świetnie.
Pięć osób z najlepszymi wynikami w każdej kategorii pojedzie na finałowe zawody o Tytana Warszawy. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie i uczennice od piątej do ósmej klasy. Rywalizacja polegała na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu półtorej minuty. Poniżej najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Są to osoby, które zakwalifikowały się do finału:
Dziewczynki klasy 7:
2. miejsce Kasia Lagutkowa-379 m
3. miejsce Zuzia Kubiak-349 m
5. miejsce Zuzia Lipińska 344 m
Chłopcy klasy 5:
-
miejsce Albert Peprna-366 m
-
miejsce Łukasz Sadowski-342 m
Chłopcy klasy 6:
-
miejsce Maksymilian Łucykiewicz-391 m
Chłopcy klasy 7:
-
miejsce Księżniak Filip-418 m
Chłopcy klasy 8:
-
miejsce Janek Zamojski-437 m
Pozostałe szkoły i wyniki innych uczestników na stronie www.wtw.waw.pl
Na koniec odbyła się sztafeta, w której nasza 310 wygrała z pozostałymi uzyskują dystans ponad 300 metrów lepszy niż druga szkoła. W sztafecie brali udział uczniowie z naszej szkoły z najlepszymi wynikami i nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Stokowski.
Wszystkim uczestnikom, także tym którzy wystartowali i nie udało się im osiągnąć wyniku dającego przepustkę do finału serdecznie gratulujemy sportowej postawy i oczekujemy, że nie ustaną w poprawianiu swojej kondycji i sprawności fizycznej.
G R A T U L A C J E ! ! !
- Szczegóły
-
Opublikowano: 20 marzec 2019
-
Utworzono: 20 marzec 2019
-
Odsłony: 257
Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem
18 marca 2019 roku odwiedził nas wyjątkowy gość – pisarz, autor popularnej serii książek o najbardziej niesfornym kocie na świecie, Cukierku – Waldemar Cichoń.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 0, a także klasy I, II, III i IV. Artysta zdradził uczniom sekrety swojego warsztatu pracy, opowiedział o inspiracjach i motywacji jego twórczości, a także wskazał autobiograficzne elementy, które przenikają do jego książek. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać zabawnych anegdot o pierwowzorze zarówno literackiego kota, jak i ludzkich bohaterów książek Waldemara Cichonia. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja wszystkich dzieł artysty. Pisarz przeczytał dzieciom fragment książki „Co słychać, Cukierku” i odpowiedział na każde pytanie dociekliwych słuchaczy.
Po spotkaniu Waldemar Cichoń wpisał się do Kroniki Szkolnej i rozdał dziesiątki autografów. W dowodzie sympatii autor otrzymał od naszych uczniów kwiaty, podziękowania oraz własnoręcznie przygotowane obrazki. Nasza biblioteka także dostała cudowną pamiątkę – prezent w postaci kilku egzemplarzy opatrzonych dedykacją książek o przygodach Cukierka. Dziękujemy Waldemarowi Cichoniowi za wizytę i życzymy dalszych sukcesów literackich.
fot.A.Nowak
- Szczegóły
-
Opublikowano: 28 luty 2019
-
Utworzono: 28 luty 2019
-
Odsłony: 497
Bal klas ósmych
W dniu 22 lutego 2019 r. odbył się bal ósmoklasistów.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 09 luty 2019
-
Utworzono: 09 luty 2019
-
Odsłony: 401
Bal karnawałowy
24 stycznia 2019 r. odbył się bal karnawałowy w godzinach porannych dla klas 0-III i w godzinach popołudniowych dla klas IV-VII. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem "Kosmos". Samorząd Uczniowski wybrał Królową i Króla Balu.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 09 luty 2019
-
Utworzono: 09 luty 2019
-
Odsłony: 365
Apel podsumowujący I półrocze
16 stycznia 2019 r. odbył sie apel, na którym nagrodzono uczniów, którzy zdobyli sukcesy w konkurach, w nauce i w zawodach sportowych w I połroczu roku szkolnego 2018/19.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 01 styczeń 2019
-
Utworzono: 01 styczeń 2019
-
Odsłony: 413
Jasełka
W piątek 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 310 odbyły się przedstawienia jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy IIb i Vc. Na zakończenie usłyszeliśmy pastorałki i kolędy wykonane przez utlentowane wokalistki. Następnie we wszystkich klasach odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 13 grudzień 2018
-
Utworzono: 13 grudzień 2018
-
Odsłony: 464
PODSUMOWANIE KONKURSU Z TECHNIKI
ZAMKI POLSKIE
Konkurs został pomyślany jako praca plastyczno – techniczna na temat idei zamków średniowiecznych w Polsce i w Europie. Dobrą ku temu okazją była obchodzona w naszym kraju wielka rocznica Odzyskania Niepodległości. Zadaniem było zbudowanie modelu zamku z różnych dostępnych materiałów, głównie z tektury i papieru. Prace powstawały w październiku, na lekcjach techniki, plastyki i częściowo w domach uczniów. Wyniki tego zaangażowania można było oglądać przez 2 tygodnie na wystawce szkolnej. Powstało wiele pięknych prac, które budziły słuszny podziw nie tylko naszych dzieci, ale także pracowników szkoły i rodziców! Bardzo trudno było nam wybrać najlepsze spośród nich, dlatego komisja postanowiła przyznać wiele wyróżnień. Wręczenie dyplomów wraz z nagrodami nastąpi podczas uroczystości podsumowania pierwszego półrocza nauki. A oto wyniki:
-
Miejsce – Krzysztof Żebrowski 4d
-
Miejsce – Zuzanna Parczewska, Zofia Jędrzejewska 5d
-
Miejsce – Zofia Gos, Aleksandra Kuracka, Joanna Banaczkowska, Agata Wojciechowska 4b;
a także:
Miejsce 3: Wiktoria Młynarczyk, Natalia Lazurek, Kalina Kuflewska, Nikola Szostek 5c
Wyróżnienia:
-
Maja Matuszewicz, Maria Hyniewska 6c
-
Julian Sveen, Łukasz Sadowski, Szymon Wolak 5c
-
Maksymilian Łucykiewicz 6c
-
Marta Kucha 6a
-
Anna Kulas, Krystyna Prochowicz 5c
-
Hanna Nożyńska, Amelia Robak, Kinga Panasiuk 5d
-
Natalia Bednarska 4a
-
Oliwia Peprna, Aleksandra Horwat 4c
-
Zuzanna Biernat, Maria Gluszcz, Alicja Michalska 4b
-
Lena Bruśnicka, Joanna Piwońska, Emilia Bajerska, Magdalena Koroś 4a
-
Tymon Ciesielski, Maciej Rukszan 6a.
1. miejsce:
2. miejsce:
3. miejsce:
Wyróżnienia:
- Szczegóły
-
Opublikowano: 27 listopad 2018
-
Utworzono: 27 listopad 2018
-
Odsłony: 318
ODKRYWAMY ŚWIAT MUZYKI KLASYCZNEJ
W dniu 27 listopada w naszej szkole odbył się koncert "Świat perkusji".
Uczniowie mieli możliwość uzyskania interesujących informacji nt. ogromnej liczby istniejących instrumentów perkusyjnych. Podczas koncertu wysłuchali również utworów reprezentujących muzykę klasyczną, m.in. "Marsz turecki" Mozarta czy "Taniec z szablami" Arama Haczaturiana. Wykonawcy zademonstrowali wersje muzyczne znanych utworów wraz z trikami dźwiękowymi, dokonali prezentacji instrumentów, omówili ich budowę i wykorzystanie w muzyce klasycznej, potrząsając czy pocierając instrumenty. Jednak najwięcej emocji wśród zebranych wzbudziła możliwość użycia instrumentów podczas specjalnego koncertu, w którym zagrali uczniowie SP 310.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 14 listopad 2018
-
Utworzono: 14 listopad 2018
-
Odsłony: 375
W 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole przeprowadzamy szereg działań, aby uświetnić tę rocznicę. Jedną z takich akcji są dekoracje wykonane przez uczniów i nauczycieli, tak byśmy mogli cieszyć się patrząc na nasze narodowe barwy. Biało-czerwone dekoracje inspirowane symbolami narodowymi są piękną ozdobą szkoły.