FHO zbiórka plakat

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 310 są już pełnoprawnymi uczniami!
 
W dniu 16 lutego 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
To był wyjątkowy dzień, na który uczniowie czekali w tym roku szkolnym roku bardzo długo. Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor - Jacek Strzyżewski i pani wicedyrektor – Anna Kondratowicz. Bohaterami tej uroczystości były klasy: 1a,1b.
Pierwszoklasiści z powagą powtarzali tekst roty ślubowania. Zgodnie z tradycją pan dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem ramienia dziecka przyjmował je w poczet uczniów naszej szkoły, a następnie gratulował. Później wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe znaczki.  Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy skrupulatnie przestrzegali reżimu sanitarnego.
 

Poniżej znajdują sie regulaminy dwóch konkursów bibliotecznych:

 1. Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”
 2. Najładniejsza zakładka do książki

 


 

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO SLEEVEFACE

Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”

Zadanie konkursowe:

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia tzw. sleeveface, czyli kompozycji zdjęcia osoby z okładką książki lub inaczej wbudowanie książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. Efektem jest złudzenie, prezentujące czasem śmieszne, czasem oryginalne połączenie fotografowanej postaci - czytelnika z postacią z okładki.

Cel konkursu:

Celem konkursu jest zachęcenie do czytania oraz ukazanie, że czytanie to doskonała rozrywka, a dla wielu osób pasja i wielka przyjemność. Cel konkursu stanowi także popularyzowanie literatury wśród uczniów SP 310.

Termin:

Termin składania prac upływa 30 października 2020 r.

Adres nadsyłania prac:

Fotografie należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W mailu należy podać imię, nazwisko i klasę autora zdjęcia.

Postanowienia końcowe:

Zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej SP 310 im. Michała Byliny, a także zaprezentowane na wystawie zdjęć konkursowych w Szkole.

Zapraszamy do uczestnictwa!

 


 

REGULAMIN KONKURSU

dla klas 0 - 4

Najładniejsza zakładka do książki

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i stworzeniu zakładki do książek.

Zakładkę należy dostarczyć do szkolnej Biblioteki w dniach: 26 października – 30 października 2020 r. Prace konkursowe nie będą zwracane uczestnikom konkursu.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Prace muszą być wykonane samodzielnie.

2. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę, która musi zawierać: imię i nazwisko autora zakładki oraz klasę, do której uczęszcza.

FORMA PRACY:

Format: zakładki mogą być dowolnych wymiarów i kształtów.

Technika wykonania – dowolna.

TERMIN DOSTARCZANIA PRAC:

Termin dostarczania prac upływa dnia 30 października 2020 r.

Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Zachęcamy do udziału w konkursie!

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW Z KLASAMI

W DNIU 1 WRZEŚNIA 2020 r.

 

 • Tylko wychowawcy oddziału przedszkolnego, klas pierwszych oraz klas czwartych (ze względów organizacyjnych) spotkają się z uczniami oraz ich rodzicami. Obowiązuje zasada jeden opiekun na jednego ucznia oraz zachowanie dystansu społecznego min. 1,5 m.

 • Wychowawcy pozostałych klas spotkają się tylko z uczniami.

 • Wchodzenie i wychodzenie klas koordynują wychowawcy.

 • Rodzice oczekują na swoje dzieci na zewnątrz budynku.

 • Wymagana jest punktualność .

 • Przed wejściem na teren szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk. Wszystkie osoby przebywające w przestrzeni wspólnej (korytarz, szatnia) zobowiązane są do osłony nosa i ust.

KLASA

GODZINA SPOTKANIA

 

SALA

UWAGI

0a

8.30 – 8.50

świetlica

wejście od strony świetlicy

 

1a

8.50 – 9.10

hala sportowa

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły;

wyjście od strony UCSiR

 

1b

9.00 – 9.20

hala sportowa

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły;

wyjście od strony UCSiR

 

2a

8.30 – 8.50

4

wejście przez szatnię

 

2b

8.40 – 9.00

6

wejście przez szatnię

 

3a

9.10 – 9.30

9

wejście przez świetlicę

 

3b

9.20 – 9.40

5

wejście przez szatnię

 

4a

9.30 - 9.50

hala sportowa

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

 

4b

9.40 – 10.00

hala sportowa

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

 

5a

9.15 – 9.35

15

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

6a

9.30 – 9.50

10

wejście przez szatnię

 

6b

9.25 – 9.45

19

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

 

6c

9.40 – 10.00

8

wejście przez świetlicę

 

6d

9.55 – 10.15

18

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

 

7a

10.10 – 10.30

12

wejście przez świetlicę

 

7b

10.10 – 10.30

16

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

 

7c

10.20 – 10.40

7

wejście przez świetlicę

 

7d

10.10 – 10.30

1

wejście przez szatnię

 

8a

10.20 – 10.40

17

wejście obok WEJŚCIA GŁÓWNEGO do szkoły

 

8b

10.30 – 10.50

11

wejście przez świetlicę

 

8c

10.20 – 10.40

3

wejście przez szatnię

 

 

 

 

 

 

HEJT NAM NIE GRA

Pandemia koronowirusa spowodowała, że większość czasu spędzamy w domu. Czujemy się poirytowani, coraz więcej spraw nas denerwuje, złościmy się (czasami bez powodu) i szukamy wytchnienia w rozmowie telefonicznej, w lekturze dobrej książki, w Internecie. W sieci znajdziemy informacje, rozrywkę, drugiego człowieka – wartości pozytywne – ale znajdziemy również coś, co generuje negatywne emocje: hejt.

Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził niegdyś akcję HEJT MI NIE GRA. W czasie izolacji warto przypomnieć sobie to przesłanie. Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiej prezentacji.

 

Generated button

 

2a w teatrze ROMA

W dniu 05.12.2019 r. klasa 2a miała okazję wziąć udział w cudownym przedstawieniu pt. „Adonis ma gościa” wystawianym na deskach teatru ROMA.  Spektakl opowiada o wspólnym życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa i Węgla. Adonis to  przepiękna papuga, przekonana o swojej doskonałości. Egocentryczny ptak  jest nieświadomy swojej niedoli, bowiem jego królestwem jest… klatka. Błogie i pozornie szczęśliwe życie Adonisa przerywa niespodziewane zetknięcie z  Węglem – wroną, której życie różni się od codzienności uwięzionego ptaka. Początkowo zwierzęta z zupełnie różnych światów nie mogą znaleźć wspólnego języka, jednak kolejne zdarzenia sprawiają, że ptaki zaprzyjaźniają się.  Spektakl pięknie opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, tego, kto pozwala nam myśleć inaczej, pomaga dostrzec inne zalety.

Uczniowie oglądając bajkę, poznali także wagę współpracy, która jest kluczem do osiągnięcia wielkich celów, a życiowe prawdy przekazane zostały w sposób zabawny i zaskakujący. Bajka na długo zapada w pamięć, a to jak bardzo podobała się naszym uczniom można podziwiać w ich pracach stworzonych po obejrzeniu przedstawienia.

Mikołajkowy Dzień Nauki

5 grudnia 2019 roku w naszej szkole w ramach Mikołajkowego Dnia Nauki odbył się szereg wydarzeń naukowych m.in. związanych z obchodzoną 150. rocznicą powstania  układu okresowego pierwiastków, z ogłoszeniem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2019 Rokiem Matematyki oraz 151. rocznicą urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, mającej wpływ na losy świata i ludzkości.

Uczniowie klas czwartej, piątych i szóstych uczestniczyli  w "lekcji zoologii na żywo", na której byli niezwykli  egzotyczni goście: m.in.  boa tęczowy, pyton tygrysi -albinos, wąż smugooki.  Prowadzący te zajęcia to pasjonat terrarystyki, który  w przystępny dla dzieci sposób opowiadał o swojej pasji, omówił różne ciekawostki dotyczące budowy gadów, charakterystyczne dla nich cechy przystosowania do środowiska, o każdym ze swoich podopiecznych przytaczał anegdoty. Szczególną uwagę poświęcił również uświadomieniu uczniom, jak wielkie znaczenie ma szacunek do świata przyrody, empatia w stosunku do zwierząt i odpowiedzialność za „mniejszych braci”. Wytłumaczył dzieciom również, że wiedza i czas, który człowiek poświęci na opiekę i wychowanie gada, zaowocuje lepszym rozwojem zwierzaka i bardzo pozytywnie wpłynie na przyjazne relacje zwierzę – człowiek. Wielkie emocje wzbudziła u uczniów możliwość pogłaskania egzotycznych gości  i odkrycie, że  skóra węża jest niemal aksamitna w dotyku. Praktyczna lekcja zoologii była bardzo udana, o czym świadczyły liczne pytania uczniów, zadawane prowadzącemu oraz ciekawość dzieci rozbudzona nietypowym spotkaniem z gadami.

W ramach warsztatów chemicznych „Chemia w małej skali” prowadzonych przez „szalonych naukowców” z Centrum Chemii w Małej Skali  z Torunia uczniowie klas siódmych i ósmych samodzielnie  pod czujnym okiem ekspertów wykonywali doświadczenia chemiczne. Między innymi dowiedzieli się jak otrzymywać  tlen i fajerwerki w probówce, wodór, który z powietrzem tworzy „mieszaninę piorunującą”, badali odczyn roztworów, spalali magnez. Na zakończenie uczestnicy warsztatów wzięli udział  w pokazie chemicznym, w trakcie którego próbowali - na szczęście nieskutecznie - podpalić śmiałków i spalić ławkę szkolną.

Na łączniku została zaprezentowana wystawa prac sprzyjających uczeniu się (mnemotechniki, mapy myśli) i  plakatów,  będących efektem pracy metodą projektu na lekcjach  matematyki, biologii, chemii, fizyki i informatyki. Tematy opracowane  tą metodą dotyczyły zastosowania matematyki w życiu codziennym, zdrowego odżywiania się, zanieczyszczeń środowiska oraz wykorzystania druku 3D. Ta ostatnia tematyka w szczególny i wyczerpujący sposób była omówiona rówież na pokazach działania drukarki 3D. Uczniowie klas piątych i szóstych mogli przyjrzeć się technologii i procesowi drukowania przestrzennego oraz poznać różnorakie zastosowania owego druku.

Wszyscy chętni uczniowie, którzy chcieli  rozbudzić zainteresowania  sylwetką polskiej uczonej, jej pracą i osiągnięciami oraz niezwykłymi cechami charakteru, które prowadzą do sukcesu i realizacji marzeń, wzięli udział w szkolnym konkursie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu i dokonaniach sławnej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, a bezkonkurencyjną zwyciężczynią została Magda z klasy 8b. Serdecznie gratulujemy!

To był niezwykły dzień, pełen emocji, z dostarczoną nam ogromną dawką nowej wiedzy przekazanej w inny i nietypowy sposób. Chcielibyśmy, aby ta akcja na stałe gościła w kalendarzu wydarzeń w SP310.

 

SPOTKANIE Z JAKUBEM ZAWISTOWSKIM - ZWYCIĘZCĄ TELEWIZYJNEGO PROGRAMU NINJA WARRIOR POLSKA!

W naszej szkole odbyło się spotkanie z prawdziwym Ninją!
Jakub Zawistowski, czyli zwycięzca Ninja Warrior oraz wielokrotny reprezentant naszego kraju w biegach z przeszkodami opowiedział naszym uczniom o jego drodze po wymarzony sukces oraz o tym w jaki sposób sport może wspomagać procesy nauki.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Panie Jakubie, życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zapraszamy częściej do naszej szkoły! :)

Pracowita jesień dla Wolontariuszy w SP 310

Jesienią Szkolny Klub Wolontariatu wkroczył w rok szkolny z nową, świeżą energią. Dołączyło do nas dwunastu Wolontariuszy. Mamy więcej rąk do pracy i większe szanse na zrobienie czegoś dobrego dla innych ludzi. W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, a także posadziliśmy cebulki żonkili, które wiosną zamienią się w piękne Pola Nadziei. Zorganizowaliśmy kwestę ze zniczami dla Fundacji Wszystkich Świętych, by wspomóc borykającą się z chorobą i brakiem pieniędzy rodzinę z naszej dzielnicy. Wzięliśmy także udział w konkursie plastyczno – literackim, którego tematem w tym roku była EMPATIA. Piękny temat sprzyjał powstaniu ciekawych prac – kilka z nich prezentujemy w galerii. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień staraliśmy się stworzyć w Szkole serdeczny i przyjazny klimat, umieszczając w różnych miejscach na terenie budynku miłe słowa. Mamy nadzieję, że udało nam się tego dnia poprawić komuś humor lub wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Przed nami pracowita zima. Pieczemy pierniczki na Świąteczny Jarmark organizowany przez FHO, prowadzimy zbiórkę darów dla ubogich, pozostających pod opieką Wspólnoty Sant Egidio, powołujemy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i szkolimy się, by sprawnie i efektywnie prowadzić działalność charytatywną.

Gorąco dziękujemy Wszystkim za wsparcie i za dobre serce. Zachęcamy do przyłączania się do prowadzonych przez nas akcji. Zrobić coś dobrego dla innych, to jakby naprawić trochę świat, który jest wspólnym domem nas wszystkich.

 

Uczniowie SP 310 na muzycznym spektaklu dla młodzieży w Służewskim Domu Kultury

 

 

 

W Służewskim Domu Kultury trwa Festiwal Kultura bez Barier. W ramach tegoż Festiwalu nasi Uczniowie (klasy 6 – 8) mieli okazję obejrzeć spektakl muzyczny dla nastolatków „Hejt Made” w reżyserii Piotra Hajduka. Przedstawienie, zgodnie z obietnicą jego twórców (Jan Jakub Należyty, Agnieszka Piotrowska-Hajduk, Piotr Hajduk, Karolina Kroczak), było „muzyczną podróżą bez trzymanki”. Poruszana przez autorów tematyka przywiązania młodych ludzi do cyberprzestrzeni – Internetu i elektronicznych gadżetów, a także problem hejtu zostały podane widzom w niezwykle atrakcyjnej formie musicalu. Energia, taniec, żywiołowa muzyka i niesamowity śpiew całkowicie wypełniły 90 minut przedstawienia. Gratulujemy twórcom spektaklu i cieszymy się, że mogliśmy czerpać przyjemność z jego oglądania.

HejtMADE SDK web

 

 

 

wszystkich swietych

 

PAMIĘTAMY!

8 listopada 2019 r. uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki: „Myślimy dzisiaj o Polsce”. I pomyśleliśmy o tych wszystkich, którzy bohatersko ginęli, aby Polska po 123 latach zaborów mogła odzyskać wolność.

Święto Niepodległości- najważniejsze święto narodowe Polaków, nie mogłoby się odbyć bez odśpiewania polskiego hymnu narodowego. Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła zapisała się do udziału w akcji wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11. W galowych strojach z przypiętymi kotylionami uczniowie dumni, że są Polakami odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu. Dla wszystkich obecnych była to z pewnością doniosła i wzruszająca chwila. Śpiewaliśmy hymn w wolnej Polsce.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uświetnili naszą uroczystość śpiewami i tańcem. Mogliśmy posłuchać XIX-wiecznej pieśni: „Płynie Wisła płynie” oraz pieśni legionistów Józefa Piłsudskiego: „My Pierwsza Brygada”. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy również taniec trzecioklasistów w rytmie krakowiaka.

Wspólnie mieliśmy okazję powspominać ważne wydarzenia historyczne z dziejów Polski. Z pewnością pomogły nam w tym- piękny śpiew szkolnego chórku dziewcząt, recytacje poezji o patriotycznej treści oraz układ taneczny do piosenki: „Flaga”.

Odzyskanie niepodległości to bardzo ważny moment w historii naszego kraju. Warto, aby młode pokolenie wiedziało coś więcej na ten temat, aby Święto Niepodległości nie kojarzyło nam się tyko z wolnym dniem od zajęć i długim weekendem. Pamiętajmy słowa polskiego patrioty Józefa Piłsudskiego, który mówił; ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 16 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Ślubowaniu.

Klasy I a i I b przygotowały program artystyczny, którym nie zabrakło wesołych piosenek i wierszyków o szkole. Po części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami, Pan dyrektor Jacek Strzyżewski pasował pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Witamy Was serdecznie w naszym gronie kochane pierwszaki i życzymy samych sukcesów w nauce. Bądźcie zawsze uśmiechnięte, jak w tym wyjątkowym dla Was dniu.

Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki

W październiku w SP 310 odbył się konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. W konkursie wzięło udział 55 Uczniów – wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy pięknych i oryginalnych prac.

Konkursowe Jury miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach zdecydowano przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

 

KLASY 0 – 3:

I miejsce Karolina Ciędziewicka 2b

II miejsce Maja Sieczkowska 2b

III miejsce Nina Górecka 2b oraz Maksymilian Dziewulski 0a

Wyróżnienia: Anna Żelazowska 0a

Emilia Gancarz 2b

Bartosz Kowalczyk 2b

 

KLASY 4 – 8:

I miejsce Magda Kaczmarek 8b oraz Tomasz Michalik 5d

II miejsce Róża Ciborowska 5d

III miejsce Weronika Kacprzak 8b oraz Fabian Śpiewak 5c

Wyróżnienie: Jakub Wyrzykowski 6a

 

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zdobyli dla swojej klasy punkty doświadczenia, które są przyznawane za uczestnictwo w konkursach i zabawach organizowanych przez szkolną Bibliotekę, a także za tytuły Superczytelników, czyli Uczniów, którzy wypożyczają najwięcej książek. Zwycięskie prace można obejrzeć w poniższej internetowej galerii prac.

Tydzień Świadomości Dysleksji

Od 7 do 10 października 2019 r.  obchodziliśmy w szkole Tydzień Świadomości Dysleksji. Na korytarzach i w szatni pojawiły się gazetki i plakaty przybliżające tę tematykę uczniom i rodzicom. W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek, które są pomocą dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Nauczycielom dedykowane było szkolenie przypominające o problemach, z jakimi dzieci dyslektyczne borykają się na lekcjach. Akcja budziła zainteresowanie społeczności szkolnej. Już planujemy przyszłoroczne obchody.

 

Spotkanie otwarte dla nauczycieli i uczniów klas VII oraz VIII poświęcone działalności wolontariatu w szkole

27 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone działalności wolontariatu w szkole. Uczniowie starszych klas mieli okazję porozmawiać o sensie pomagania drugiemu człowiekowi, o wartościach, które warto pielęgnować w dzisiejszym świecie, a także o ich własnych motywacjach do niesienia pomocy innym lub ich braku. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Marcin Milczarski, fundraiser Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Nasz gość opowiedział słuchaczom o działalności Fundacji, o swojej pracy i trudnościach z jakimi na co dzień zmaga się Hospicjum. Podczas spotkania wspólnie zastanawialiśmy się nad ideą wolontariatu i nad wagą gestu pomocy skierowanego ku potrzebującym. Wydarzenie zainaugurowało w SP 310 tegoroczną edycję programu „Pola Nadziei”, w którą zaangażowani są Wolontariusze z naszej szkoły wraz z całą społecznością szkolną.

 

Wycieczka do „Centrum Pieniądza”
 
            24 września wyruszyliśmy na wycieczkę pt. „Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka”. Lekcja była o monetach ze zwierzętami. Dowiedziałem się, że na monecie z Australii przedstawiony jest kangur, a na walucie z Republiki Południowej Afryki  lew. Dawno temu w Chinach płaciło się srebrnymi  rybkami. Każdy z naszej klasy miał szansę podnieść sztabę złota, która ważyła około 12 kilogramów. Na koniec tych zajęć poszliśmy do ciemnego pomieszczenia, gdzie spadały złote monety. W tej grze trzeba było ustawić się w odpowiednim miejscu i wtedy można było zebrać stos monet.
            Ta wycieczka była wspaniała. Lubię klasowe wycieczki.
Antek kl.3a

 

Koncert Pieśni Powstańczej „Warszawskie Dzieci”

                W dniu 26 września 2019 r. w naszej szkole już po raz piąty odbył się Koncert Pieśni Powstańczej. Piosenki z czasów II Wojny Światowej zaśpiewali uczniowie klas drugich, trzecich oraz klasy zero. Koncert prowadzili trzecioklasiści. Widownia z wielkim zainteresowaniem słuchała kolejnych pieśni, a nawet włączała się do śpiewu. Piosenki były wesołe i smutne, wzruszające, przejmujące, ale także pełne werwy i mocy. Wykonawcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego.

 

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycyjnie od kilku lat w październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku szkolnym w naszej Bibliotece obchody zostały zaplanowane według specjalnie przygotowanego tygodniowego harmonogramu:

I TYDZIEŃ 1.10 – 4.10 TYDZIEŃ PRZEBACZENIA DLA DŁUŻNIKÓW BIBLIOTEKI

W tym tygodniu każdy Dłużnik Biblioteki może bez obaw oddać książkę – nawet jeśli przetrzymuje ją od minionego roku szkolnego.

II TYDZIEŃ 7.10 – 11.10 TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W tym tygodniu Biblioteka zaprasza Uczniów oraz Nauczycieli na wystawę książek, z których można dowiedzieć się więcej o samej dysleksji, a także o sposobach radzenia sobie z nią, rodzajach ćwiczeń oraz pomysłach na ciekawe zajęcia dla Uczniów zmagających się z dysleksją.

III TYDZIEŃ 14.10 – 18.10 KLASYCZNY TYDZIEŃ MUZYCZNY

W tym tygodniu Bibliotekę opanują dźwięki muzyki klasycznej – każdego dnia będzie można posłuchać dzieł innego kompozytora. Rozpoczniemy od Stanisława Moniuszki, którego imieniem okrzyknięto rok 2019. W kolejnych dniach wsłuchamy się w dźwięki skomponowane przez Fryderyka Chopina, Johanna Straussa II, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Wojciecha Kilara. W Bibliotece będzie można zobaczyć wystawę książek poświęconych kompozytorom i muzyce.

IV TYDZIEŃ 21. 10 – 25.10 TYDZIEŃ KONKURSOWY

W tym tygodniu Uczniowie mogą wziąć udział w konkursie na najciekawszą zakładkę do książki. Zakładki samodzielnie wykonane przez Uczniów należy dostarczyć do Biblioteki szkolnej do piątku (włącznie). Należy pamiętać o tym, że zakładka oprócz wspaniałego wyglądu powinna zachować funkcjonalność. Na laureatów czekają nagrody

V TYDZIEŃ 28.10 – 31.10 TYDZIEŃ WYBORCZY

W tym tygodniu w Bibliotece będziemy głosować na najlepszą książkę na świecie. Wiesz co warto czytać, znasz coś naprawdę fajnego – zagłosuj! Zwycięskie tytuły – o ile nie ma ich

w zbiorach Biblioteki – zostaną wpisane na listę książek do kupienia. Biblioteka zachęca wszystkich Uczniów do udziału w głosowaniu, bo w końcu kto lepiej zna się na literaturze dziecięcej i młodzieżowej od samej młodzieży i dzieci

 

miesiac bibliotek szkolnych

Wizyta w Centrum Edukacji Leśnej

 

Wizyta w CELP

19 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Lesie Kabackim. Pracownik Centrum opowiadał nam o lasach rosnących na obrzeżach Warszawy. Zdziwiłem się, że jest ich tak dużo-aż siedemnaście! Prowadzący zajęcia mówił nam także o zwierzętach mieszkających w Lesie Kabackim. Pokazał nam ciekawy film z „fotopułapki” podglądającej leśnych mieszkańców. Na filmie widzieliśmy sarny, łosie, dziki, kunę, lisy i borsuka. Po filmie bawiliśmy się w dziki, które przybłąkały się do miasta w poszukiwaniu jedzenia. Cztery osoby były dzikami, a reszta musiała je zabezpieczyć w klatkach. Na zakończenie spacerowaliśmy po lesie w poszukiwaniu śladów zwierząt. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Jan M. kl.3a

W Lesie Kabackim

19 września 2019r. byliśmy na wycieczce z klasą w Lesie Kabackim. Tam pan opowiadał, jak żyć w zgodzie ze zwierzętami oraz o zwyczajach dzikich zwierząt. Pan przygotował dla nas pytania o ilości lasów w Warszawie. Oglądaliśmy bardzo interesujący film o tym jakie zwierzęta możemy spotkać w Kabatach. Potem organizował nam zabawy, które miały na celu pomagać nam w zrozumieniu dzikich zwierząt. Na koniec poszliśmy do lasu i tam pokazywał nam ślady i tropy zwierząt. Wycieczka była interesująca i udana.

Kasia S. kl.3a

Wycieczka do Lasu Kabackiego

19 września pojechaliśmy do Lasu Kabackiego. Wybraliśmy się tam metrem. Celem wycieczki było Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej. Tam układaliśmy mapę Warszawy. Ustaliliśmy czy lepiej będąc dzikim zwierzęciem przejść Warszawę z północy na południe czy ze wschodu na zachód. Następnie wyszliśmy na dwór poszukać śladów zwierząt. Chętnie wróciłbym w to miejsce ponownie.

Wojciech S.kl.3a

 

Warsztaty "tapas"

W  klasach VII odbyły się na lekcjach  języka hiszpańskiego warsztaty "tapas"   i polegały na tym, że każdy uczeń musiał opracować "tapa" z różnymi składnikami.
Uczniowie również robili  prezentację w języku hiszpańskim o tym, jakich składników użyli do tej potrawy. Tapas to typowa przystawka Madrytu, stolicy Hiszpanii.
Są to małe kanapki m.in. z wędlinami lub serem, tortillą i oliwkami, spięte na koniec  pałeczkami.
W Hiszpanii zawsze je się z piwem.

WSPANIAŁE WIEŚCI!


Dnia 5 kwietnia w miejscowości Kamion odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Start w tych zawodach wywalczyły sobie dwie nasze uczennice, które musiały przebrnąć najpierw przez eliminacje dzielnicowe a następnie przez eliminacje ogólno-warszawskie. 

Z wielką dumą i nieopisaną radością pragniemy poinformować, że Izabela Kuczaba z klasy 8a wygrała w swojej kategorii wiekowej i awansowała do Mistrzostw Polski w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m! 
Co więcej!
Druga nasza reprezentantka - Katsiaryna Lagutkowa z klasy 7a zajęła 4 miejsce w swoim biegu na 800 m i również awansowała na Mistrzostwa Polski!

Jesteśmy już po Mistrzostwach Polski, które odbyły się 26 kwietnia!
Reprezentantki naszego województwa (dwie uczennice naszej szkoły) kolejny raz pokazały klasę, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych uczennic w CAŁEJ POLSCE!

Iza - miejsce 4
Kasia - miejsce 8

BRAWO! BRAWO! BRAWO! dziewczyny, brak nam słów na takie osiągnięcia!
Życzymy dalszych sukcesów, cała szkoła jest z Was dumna! :)

 

 

Warszawski Tytan

W środę 3.04.2019r. na hali UCSiR, z której na co dzień korzysta nasza szkoła, odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie -  jedno z najstarszy towarzystw sportowych w Polsce. To cykliczna już impreza mająca na celu zachęcenie do uprawiania wioślarstwa w Warszawie. W zawodach tych wzięło udział duża ilość uczniów naszej szkoły i jak przystało na „gospodarzy” spisali się świetnie.

Pięć osób z najlepszymi wynikami w każdej kategorii pojedzie na finałowe zawody o Tytana Warszawy. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie i uczennice od piątej do ósmej klasy. Rywalizacja polegała na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu półtorej minuty. Poniżej najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Są to osoby, które zakwalifikowały się do finału:

Dziewczynki klasy 7:

2. miejsce Kasia Lagutkowa-379 m

3. miejsce Zuzia Kubiak-349 m

5. miejsce Zuzia Lipińska  344 m

 

Chłopcy klasy 5:

 

 1. miejsce Albert Peprna-366 m

 1. miejsce Łukasz Sadowski-342 m

Chłopcy klasy 6:

 1. miejsce Maksymilian Łucykiewicz-391 m

Chłopcy klasy 7:

 1. miejsce Księżniak Filip-418 m

Chłopcy klasy 8:

 1. miejsce Janek Zamojski-437 m

 

Pozostałe szkoły i wyniki innych uczestników na stronie www.wtw.waw.pl

Na koniec odbyła się sztafeta, w której nasza 310 wygrała z pozostałymi uzyskują dystans ponad 300 metrów lepszy niż druga szkoła. W sztafecie brali udział uczniowie z naszej szkoły z najlepszymi wynikami i nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Stokowski.

Wszystkim uczestnikom, także tym którzy wystartowali i nie udało się im osiągnąć wyniku dającego przepustkę do finału serdecznie gratulujemy sportowej postawy i oczekujemy, że nie ustaną w poprawianiu swojej kondycji i sprawności fizycznej.

G R A T U L A C J E ! ! !

 

 

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

18 marca 2019 roku odwiedził nas wyjątkowy gość – pisarz, autor popularnej serii książek o najbardziej niesfornym kocie na świecie, Cukierku – Waldemar Cichoń.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 0, a także klasy I, II, III i IV. Artysta zdradził uczniom sekrety swojego warsztatu pracy, opowiedział o inspiracjach i motywacji jego twórczości, a także wskazał autobiograficzne elementy, które przenikają do jego książek. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać zabawnych anegdot o pierwowzorze zarówno literackiego kota, jak i ludzkich bohaterów książek Waldemara Cichonia. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja wszystkich dzieł artysty. Pisarz przeczytał dzieciom fragment książki „Co słychać, Cukierku” i odpowiedział na każde pytanie dociekliwych słuchaczy.

Po spotkaniu Waldemar Cichoń wpisał się do Kroniki Szkolnej i rozdał dziesiątki autografów. W dowodzie sympatii autor otrzymał od naszych uczniów kwiaty, podziękowania oraz własnoręcznie przygotowane obrazki. Nasza biblioteka także dostała cudowną pamiątkę – prezent w postaci kilku egzemplarzy opatrzonych dedykacją książek o przygodach Cukierka. Dziękujemy Waldemarowi Cichoniowi za wizytę i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 

fot.A.Nowak

   

Certyfikaty i programy  

 logo ogarnij

szkola z pomyslem

20161025 120343 576x1024

 

wf z klasa

   

Gazetka szkolna  

anafora

   

 indywidualni3

 

   

Ważne strony

 

         
           
anikar   kasisi  rr  bip  

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny