Szanowni Państwo,

Informujemy, że program „Zima w Mieście 2020” będzie realizowany w dniach: 10.02.2020 - 21.02.2020 r. w 4 feryjnych placówkach edukacyjnych, zlokalizowanych w niżej wymienionych szkołach podstawowych.

 

Feryjne Placówki Edukacyjne
czynne od poniedziałku do piątku
w dniach:
10.02.2020 – 21.02.2020 r. godz. 07:00 – 17:00

 

 

Lp.

Nazwa placówki

adres

telefon

1

Szkoła Podstawowa nr 318

ul. Teligi 3

22 641 52 38

2

Szkoła Podstawowa nr 322

ul. Dembowskiego 9

22 641 71 20

3

Szkoła Podstawowa nr 336

ul. Małcużyńskiego 4

22 859 17 20

4

Szkoła Podstawowa nr 343

ul. Kopcińskiego 7

22 643 84 54

 

W późniejszym terminie na stronie www.ursynow.pl w zakładce Zima w Mieście
na Ursynowie zostanie przedstawiony harmonogram zapisów na program oraz oferta punktów specjalistycznych (w tym program Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz ursynowskich bibliotek), prowadzących w trakcie programu „Zima w Mieście” zajęcia: kulturalne, artystyczne i sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Propozycje te będą skierowane zarówno do grup zorganizowanych z feryjnych placówek edukacyjnych jak i indywidualnych uczestników.

Dodatkowe informacje na temat programu:

 

Joanna Szrejner – Wydział Oświaty i Wychowania -  koordynator dzielnicowy
tel. 22 443 73 97
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Piotr Nietz – Wydział Sportu i Rekreacji -  zastępca koordynatora dzielnicowego
tel. 22 443 72 78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że program „Zima w Mieście 2020” będzie realizowany w dniach: 10.02.2020 - 21.02.2020 r. w 4 feryjnych placówkach edukacyjnych, zlokalizowanych w niżej wymienionych szkołach podstawowych.

 

Feryjne Placówki Edukacyjne
czynne od poniedziałku do piątku
w dniach:
10.02.2020 – 21.02.2020 r. godz. 07:00 – 17:00

 

 

Lp.

Nazwa placówki

adres

telefon

1

Szkoła Podstawowa nr 318

ul. Teligi 3

22 641 52 38

2

Szkoła Podstawowa nr 322

ul. Dembowskiego 9

22 641 71 20

3

Szkoła Podstawowa nr 336

ul. Małcużyńskiego 4

22 859 17 20

4

Szkoła Podstawowa nr 343

ul. Kopcińskiego 7

22 643 84 54

 

W późniejszym terminie na stronie www.ursynow.pl w zakładce Zima w Mieście
na Ursynowie zostanie przedstawiony harmonogram zapisów na program oraz oferta punktów specjalistycznych (w tym program Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz ursynowskich bibliotek), prowadzących w trakcie programu „Zima w Mieście” zajęcia: kulturalne, artystyczne i sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Propozycje te będą skierowane zarówno do grup zorganizowanych z feryjnych placówek edukacyjnych jak i indywidualnych uczestników.

Dodatkowe informacje na temat programu:

 

Joanna Szrejner – Wydział Oświaty i Wychowania -  koordynator dzielnicowy
tel. 22 443 73 97
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Piotr Nietz – Wydział Sportu i Rekreacji -  zastępca koordynatora dzielnicowego
tel. 22 443 72 78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pierniczki zbieramy – ludziom pomagamy”. Akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas radości i dzielenia się dobrem z innymi ludźmi.

W ramach uczestnictwa w programie Pola Nadziei, Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza całą szkolną społeczność do przygotowania pierniczków. Ciasteczka zostaną przeznaczone na cegiełki dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa oraz jako poczęstunek dla pacjentów wspieranych przez tę instytucję. Dochód ze sprzedaży pierniczków – cegiełek Fundacja przekaże na pomoc dla podopiecznych Hospicjum. Pierniczki można dostarczać do 3 grudnia do biblioteki szkolnej.

Zachęcamy uczniów i rodziców do wspólnego pieczenia oraz dekorowania słodkości. Mamy nadzieję, że wywołają niejeden uśmiech na twarzy darczyńców oraz pacjentów, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Szkolny Klub Wolontariatu

pierniczki na boze narodzenie przepisy na pierni

Zakres opieki zdrowotnej świadczonej uczniom w SP 310 w Warszawie

  1. Pielęgniarka szkolna planuje i realizuje profilaktyczna opiekę zdrowotną nad uczniami na terenie szkoły.

  2. Świadczenia pielęgniarki szkolnej obejmują:

  • wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych,

  • kierowanie postępowaniem przesiewowym oraz sprawowanie opieki nad uczniami z dodatnimi wynikami testów,

  • czynne poradnictwo dla uczniów z problemami zdrowotnymi,

  • sprawowanie opieki nad uczniami z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością,
    w tym realizacja świadczeń pielęgniarskich wyłącznie na podstawie zlecenia lekarskiego
    i w porozumieniu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, na którego liście znajduje się uczeń - zabiegów, procedur leczniczych koniecznych do wykonania w trakcie pobytu w szkole,

  • udzielenie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, urazów i zatruć,

  • doradztwo dla dyrektora szkoły w sprawie warunków bezpieczeństwa uczniów, organizacji posiłków i warunków sanitarnych w szkole,

  • edukacja w zakresie zdrowia jamy ustnej,

  • prowadzenie u uczniów szkół podstawowych (znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluoru w wodzie pitnej nie przekracza wartości 1mg/ l) grupowej profilaktyki fluorkowej metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorowymi ,

  • udział w planowaniu, realizacji i ocenie edukacji zdrowotnej.

 

Testy przesiewowe

Oddział przedszkolny

Test do wykrywania zaburzeń:

  • rozwoju fizycznego - pomiar: wysokości i masy ciała

  • układu ruchu, w tym bocznego skrzywienia kręgosłupa i zniekształceń kończyn dolnych

  • w kierunku zeza

  • ostrości wzroku

  • słuchu (badanie orientacyjne szeptem)

  • ciśnienia tętniczego krwi.

Orientacyjne wykrywanie zaburzeń statyki ciała.

Orientacyjne wykrywanie wad wymowy.

Klasa III szkoły podstawowej

Test do wykrywania zaburzeń:

  • rozwoju fizycznego - pomiar: wysokości i masy ciała

  • układu ruchu, w tym bocznego skrzywienia kręgosłupa

  • ostrości wzroku

  • widzenia barw

  • ciśnienia tętniczego krwi.

Klasa V szkoły podstawowej

Test do wykrywania zaburzeń:

  • rozwoju fizycznego - pomiar: wysokości i masy ciała

  • układu ruchu, w tym bocznego skrzywienia kręgosłupa

  • ostrości wzroku

  • widzenia barw

  • ciśnienia tętniczego krwi.

Klasa I gimnazjum, czyli klasa VII

Test do wykrywania zaburzeń:

  • rozwoju fizycznego - pomiar: wysokości i masy ciała

  • układu ruchu, w tym bocznego skrzywienia kręgosłupa i nadmiernej kifozy piersiowej

  • ostrości wzroku i słuchu (badanie orientacyjne szeptem)

  • ciśnienia tętniczego krwi.

Kwesta w SP 310

na rzecz wykluczonych, chorych, opuszczonych, którzy żyją wokół nas

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. A co, jeśli zamiast zwykłych zniczy, na grobach Naszych Bliskich zapalilibyśmy znicze „charytatywne”? Takie są znicze Fundacji Wszystkich Świętych, które Szkolny Klub Wolontariatu będzie sprzedawał w najbliższą środę, 23 października 2019 r., podczas Spotkania z Rodzicami.

Zachęcamy do zakupu zniczy – cegiełek, które mają nam przypominać, że jest to przede wszystkim symbol pamięci, a cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

23 października 2019 (środa)

 

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

KLAS I – III DZIEŃ OTWARTY”

Dla klas Iab i 3bspotkanie obowiązkowe

Kl. 0a - p. Kinga Szczesik

p. Kamila Mazurek – spotkanie w listopadzie!

Kl. 1a - p. Anna Kondratowicz - sala 4 - godz. 18.00

Kl. 1b - p. Izyda Koryl - sala 6 - godz. 17.00

Kl. 2a - p. Magdalena Cieślak - sala 1 - godz. 17.00

Kl. 2b - p. Sylwia Mikucka - sala 6 - godz. 18.30

Kl. 3a - p. Barbara Szarf - spotkanie zrealizowane

Kl. 3b - p. Edyta Jurek - sala 5 - godz. 18.30

Kl. 3c - p. Agnieszka Szota - spotkanie zrealizowane



KLAS IV– VIII „DZIEŃ OTWARTY”

SPOTKANIA w godz. 18.00 – 20.00 w salach:

 

 

Sala 19 - p. Aneta Stępniewska / biologia / przyroda / informatyka

                          p. Marek Świetlicki / technika

Sala 18 - p. Agnieszka Sadkowska / chemia

                         p. Popławski Paweł / edukacja dla bezpieczeństwa

Sala 17 - p. Beata Żak / matematyka

                        p. Jerzy Szafrański / fizyka

Sala 16 - p. Katarzyna Wardawa-Stec / matematyka

p. Bazyli Kunach / matematyka

Sala 15 - p. Barbara Woźniak / j. polski

p. Alicja Zagórowicz / j. polski / etyka

Sala 12 - p. Jolanta Papierzyńska / j. angielski

                      p. Dorota Leończuk / j. angielski

Sala 11 - p. Beata Gołębiewska / matematyka

                     p. Otwinowski Paweł / wf

Sala 10 - p. Agnieszka Miaśnikiewicz / historia / etyka

 p. Izabela Žiška / historia / wos

Sala 9 - p. Elżbieta Smyczyńska / j. polski

                  p. Danuta Kochanowicz / j. polski

Sala 8 - p. Jolanta Relidzyńska / j. polski

                 p. Jadwiga Chylicka / geografia

Sala 7 - p. Aleksandra Walas / j. ang. – nieobecność uspraw.

p. Dariusz Stokowski / wf

p. Kwiatkowska Sylwia / wf

Sala 3 - p. Agnieszka Maj / j. angielski

                   p. Aleksandra Puzoń / plastyka / muzyka

Sala 2 - p. Krystyna Kotnarowska / informatyka / zzk

 

Sala 14 - p. Magdalena Żurawska / pedagog /

                   p. Anna Głębocka / psycholog/

 

Sala logopedyczna - p. Dorota Radecka / logopedia /

Sala terapii - p. Edyta Boguszewska – Ogłoblin / terapia/ doradztwo zawodowe

Biblioteka - p. Katarzyna Olszewska / bibliotekarz /

Sala świetlicowa - p. Danuta Krasowska - kierownik świetlicy
/ muzyka /

- p. Krystian Ciszkowski / wych. świetlicy /

- p. Monika Jóźwiak / wych. świetlicy /

- p. Grażyna Rybka / wych. świetlicy/

- p. Lidia Ścibek / wych. świetlicy /

- s. Grażyna Piętka / religia /

- p. Anna Krupa / religia /

- ks. Paweł Budziak / religia /     

23 października 2019 (środa)

 

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

KLAS I – III DZIEŃ OTWARTY”

Dla klas Iab i 3bspotkanie obowiązkowe

Kl. 0a - p. Kinga Szczesik

p. Kamila Mazurekspotkanie w listopadzie!

Kl. 1a - p. Anna Kondratowicz - sala 4 - godz. 18.00

Kl. 1b - p. Izyda Koryl - sala 6 - godz. 17.00

Kl. 2a - p. Magdalena Cieślak - sala 1 - godz. 17.00

Kl. 2b - p. Sylwia Mikucka - sala 6 - godz. 18.30

Kl. 3a - p. Barbara Szarf - spotkanie zrealizowane

Kl. 3b - p. Edyta Jurek - sala 5 - godz. 18.30

Kl. 3c - p. Agnieszka Szota - spotkanie zrealizowane



KLAS IV– VIII „DZIEŃ OTWARTY”

SPOTKANIA w godz. 18.00 – 20.00 w salach:

Sala 19 - p. Aneta Stępniewska / biologia / przyroda / informatyka

p. Marek Świetlicki / technika

Sala 18 - p. Agnieszka Sadkowska / chemia

p. Popławski Paweł / edukacja dla bezpieczeństwa

Sala 17 - p. Beata Żak / matematyka

p. Jerzy Szafrański / fizyka

Sala 16 - p. Katarzyna Wardawa-Stec / matematyka

p. Bazyli Kunach / matematyka

Sala 15 - p. Barbara Woźniak / j. polski

p. Alicja Zagórowicz / j. polski / etyka

Sala 12 - p. Jolanta Papierzyńska / j. angielski

p. Dorota Leończuk / j. angielski

Sala 11 - p. Beata Gołębiewska / matematyka

p. Otwinowski Paweł / wf - nieobecność uspraw.

Sala 10 - p. Agnieszka Miaśnikiewicz / historia / etyka

p. Izabela Žiška / historia / wos

Sala 9 - p. Elżbieta Smyczyńska / j. polski

p. Danuta Kochanowicz / j. polski

Sala 8 - p. Jolanta Relidzyńska / j. polski

p. Jadwiga Chylicka / geografia

Sala 7 - p. Aleksandra Walas / j. ang. – nieobecność uspraw.

p. Dariusz Stokowski / wf

p. Kwiatkowska Sylwia / wf

Sala 3 - p. Agnieszka Maj / j. angielski

p. Aleksandra Puzoń / plastyka / muzyka

Sala 2 - p. Krystyna Kotnarowska / informatyka / zzk

 

Sala 14 - p. Magdalena Żurawska / pedagog /

p. Anna Głębocka / psycholog/

 

Sala logopedyczna - p. Dorota Radecka / logopedia /

Sala terapii - p. Edyta Boguszewska – Ogłoblin / terapia/ doradztwo zawodowe

Biblioteka - p. Katarzyna Olszewska / bibliotekarz /

Sala świetlicowa - p. Danuta Krasowska - kierownik świetlicy
/ muzyka /

- p. Krystian Ciszkowski / wych. świetlicy /

- p. Monika Jóźwiak / wych. świetlicy /

- p. Grażyna Rybka / wych. świetlicy/

- p. Lidia Ścibek / wych. świetlicy /

- s. Grażyna Piętka / religia /

- p. Anna Krupa / religia /

- ks. Paweł Budziak / religia /

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny