Samorząd Uczniowski 2016/2017

30 września 2016 roku zostały przeprowadzone wybory do SU w klasach IV-VI. Samorząd Uczniowski został wyłoniony w składzie:

Przewodniczący Bartłomiej Chojnowski VIb

Zastępczyni Przewodniczącego Weronika Stec VIa

Zastępca Przewodniczącego Alan Dziuba Vb

Skarbnik Maja Zdanowska Va

Sekretarz Izabela Kuczaba vel Kuciabińska Via

Do wyborów podeszła grupa 13 kandydatów, po wyłonieniu Samorządu Uczniowskiego, reszta kandydatów utworzyła Grupę Wsparcia SU działającą prężnie na rzecz całej społeczności szkolnej. Grupa Wsparcia SU to: Pola Koćmierowska 6b, Marta Gajewska 5b, Marta Fabijanowicz 5b, Oskar Świętosławski 5b, Aleksandra Milewska 6b, Weronika Zasępa 6c, Filip Księżniak 5b, Wiktoria Jaśkowiak 5a.

Kandydaci do Samorządu spotkali sięz wyborcami podczas długiej przerwy obiadowej w środę 28 września. Każdy uczeń mógł zadać im swoje pytanie, a kandydaci mieli szansę na zaprezentowanie swoich propozycji.

W październiku SU wraz z wychowawcą klasy 2d p. Izydą Koryl przeprowadził dwie zbiórki charytatywne na racz Fundacji „Dzieci Afryki”. Obie akcje „Piórniki dla Afryki” – zbiórka w pełni wyposażonych, nowych piórników oraz „Okulary dla Afryki” – zbiórka używanych okularów korekcyjnych i słonecznych. Obie akcje zakończyły się sukcesem!

Zgadnij Kto To? W SP 310” – to zabawa przygotowana specjalnie na Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Bawiliśmy się przednio starając się odgadnąć jak wyglądali nauczyciele będąc dziećmi. To była pyszna zabawa!

Nie zapomnieliśmy o Święcie Niepodległości 11 listopada i w tygodniu poprzedzającym święto przygotowaliśmy tablicę informacyjną oraz wspólnie bawiliśmy się.

16 listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w finale Akcji „Radość Zmiany” Fundacji Ashoka. Finał odbył się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i promował postawy społeczne mające na celu wsparcie i edukacje. Słuchaliśmy opowieści dzieci i nastolatków o tym jak w prosty sposób można zmieniać świat na lepsze i jak wielką radość to przynosi. Zmiana to nie musi być wielka rzecz, można zacząć od siebie, a moja zmiana może pozytywnie wpłynąć na otoczenie.

 

21 listopada przypada „Międzynarodowy Dzień Szacunku i Życzliwości” – Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził akcję „Napisz Życzliwą Kartkę” oraz przygotowanie tablicy informacyjnej o Międzynarodowym Dniu Życzliwości. Każdy z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły mógł pobrać w gabinecie P&P życzliwą kartę i napisać kilka miłych słów dla konkretnej osoby, grupy Następnie karty zawieszano na tablicach informacyjnych, aby można było je odczytać. Po zakończonej akcji kartki trafiły do swoich adresatów .

A pod koniec listopada SU przeprowadził szereg zabaw w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia. Zabawy to: „Przyjmij Znamię Misia” - pokolorowanie nosa, „Zapoznaj nas ze swoim Misiem” - przyniesienie misia do szkoły, „Zostań Misiem” - ubranie się na brązowo, „Zapoznaj się z Misiem” – kolorowanie kolorowanek, rysowanie. Było wiele śmiechu, a ci którzy zdecydowali się na zabawę „Przyjmij Znamię Misia” nosili znamię cały dzień. Mieliśmy w szkole duża ilość „żywych misiów”.

Na sam koniec listopada przygotowana została tablica informacyjna o obyczajach dnia św. Andrzeja w Polsce. Samorząd przygotował także dekorację Sali na dyskotekę andrzejkową oraz udekorował salę na dyskotekę klas IV-VI.

W grudniu zaczęliśmy się przeprowadzenie zbiórki na potrzeby działalności własnej na rzecz społeczności szkolnej „Mikołajkowy Zawrót Głowy” –zebrane zostały przedmioty nieużywane już przez uczniów i darowane na rzecz zbiórki. A następnie przeprowadzenie akcji „Mikołajkowy Zawrót Głowy”. Było dużo zabawy!

Grudzień był też okazją dla lubiących prace plastyczne do wzięcia udziału w konkursu szkolnego „Ozdoba choinkowa”. Ozdoba musiała być wykonana własnoręcznie, dostarczona do gabinetu P&P, a następnie wywieszona na nowej choince samorządu uczniowskiego.

Została przeprowadzona zbiórka darów do przygotowania prezentów dla osób bezdomnych i ubogich. Zbiórka obejmowała zgromadzenie nowych przedmiotów takich jak: ciepła bielizna i drobna, ciepła odzież, kosmetyki do higieny osobistej, słodycze. Zbiórka zaowocowała zgromadzeniem ponad kilkuset przedmiotów, które wykorzystane zostały podczas Wigilii z Ubogimi 2016 przez warszawski oddział włoskiej wspólnoty Saint’Egidio. Bardzo dziękujemy za ofiarne serca uczniów i rodziców naszej szkoły!

Uczniowie przygotowali też własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które przekazano na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Warszawie –Radości.

Styczeń rozpoczęliśmy od zbiórki pieniężnej na WOŚP we współpracy ze sztabem i wolontariuszami z Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej przy ulicy Na Uboczu 9. Dzięki temu SU wziął udział w XXV Finale i przeprowadził zbiórkę pieniężną w SP310 na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórka w szkole odbyła się podczas dwóch przerw międzylekcyjnych oraz jednej lekcji dnia 13 stycznia 2017 r. Akcja zaowocowała zebraniem kwoty 843,09 zł, czyli pobiliśmy rekord zbiórki w zeszłym roku który wyniósł 779,14 zł. Brawo!

 

Tegoroczne Walentynki w SP 310 wypadły tuż przed feriami zimowymi :).
Działała Poczta Walentynkowa - każdy kto chciał wysłać miłe słowa i komplementy mógł
to zrobić, a jego kartka natychmiast została
Dostarczona do adresata :).
Dla fanów gier i zagadek SU przygotował zabawę "Znajdź swoją parę" - każdy
Losował numer, przypinał go i ruszał na poszukiwanie osoby, która wylosowała dokładnie ten sam numer! Na szczęście pary odnalazły się bez kłopotów :)

 

Drużyna SP310 składająca się z uczniów klas drugich i trzecich wzięła udział w kolejnym etapie konkursie wiedzy na temat baśni H.Ch. Andersena - który odbył się w szkole podstawowej nr 318. Walczyliśmy dzielnie!

 

I jak co roku nadeszło Wielkanocne Polowanie na jajka :)! W tym roku nie szukaliśmy pisanek po szkole - tym razem należało wykazać się wiedzą ogólna o Wielkanocy: obyczajach, tradycji. Kto
Nie znał odpowiedzi - szukał jej wsród  kolegów i koleżanek, w bibliotece szkolnej, w książkach w gabinecie P&P.
Było mnóstwo zabawy!

 

9 kwietna upamiętnialiśmy 74 Rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Staraliśmy sie przygotować taka ilośc żółtych żonkili, aby każdy kto chciał mógł go założyć. 

Dlaczego to żonkil jest symbolem pamięci o bohaterach getta warszawskiego - symbolem pamięci o Mordehaju Anielewiczu, Marku Edelmanie, Pawle Frenklu i innych? Dlatego, że pozostały w Polsce, żyjący przywódca - Marek
Edelman - w rocznice powstania, otrzymywał po wojnie bukiet żonkili od anonimowego adresata. 
Za każdym razem bukiet ten składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Jak się pózniej okazało, bukiet przysyłała jego żona - Alina Margolis-Edelman (absolutnie niezwykła osoba, którą kiedyś jeszcze poznamy w SP310). 
My tez szykowaliśmy bukiet żonkili dla
Bohaterów Getta.

 

   

   plan lekcji1  dzwonek  kalendarz

   

Wolontariat  

skw2

   

Certyfikaty i programy  

 logo ogarnij

szkola z pomyslem

20161025 120343 576x1024

 

wf z klasa

   

Gazetka szkolna  

anafora

   

 indywidualni3

 

   

Ważne strony

 

         
           
anikar   kasisi  rr  bip  

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny